EBIKE CHYBOVÉ KÓDY A ICH RIEŠENIA

Čo sa deje teraz? Zrazu je podpora motora preč. Pot vám tečie po čele a na displeji bliká záhadný chybový kód. Režim paniky je ZAPNUTÝ! Čo sa ti tvoj eMTB snaží povedať a čo musíš urobiť, aby si mohol jazdiť? 

Ak trávite dostatok času na internete, ste oboznámení s chybou 404 - stránka sa nenašla. A eMTB tiež môžu zobrazovať chybové kódy, aby vás varovali, že v systéme nie je niečo v poriadku. Chyby sa vyskytujú napríklad vtedy, keď sa senzor nedokáže správne kalibrovať, keď je prerušené pripojenie alebo softvér narazí na anomáliu. Skôr ako sa pozrieme podrobnejšie na chybové kódy jednotlivých systémov, tu je niekoľko všeobecných tipov, ako vyriešiť najbežnejšie problémy za chodu:

  • Vypnite bicykel úplne a počkajte približne 10 sekúnd. Rovnako ako v prípade počítača, aj reštartovanie dokáže zázraky!  
  • Skontrolujte, či je batéria správne nainštalovaná a nabitá 
  • Sú všetky kontakty neporušené? Skontrolujte, či je displej správne zapojený a  skontrolujte všetky viditeľné spojovacie body. 
  • Je magnet snímania otáčok stále na kolese? Je posunutý alebo otočený? Ak magnet chýba, motor nedokáže správne určiť rýchlosť a prepne sa do núdzového režimu alebo úplne prestane pracovať. 

Ak tieto jednoduché kroky nepomôžu, pozrite sa na chybový kód a skontrolujte, čo to znamená - naozaj to pomáha! Ďalej uvádzame niektoré z najbežnejších chybových kódov a ich riešenia. 

Chybové kódy Bosch 

Bosch Performance CX je najbežnejšie používaný motor eMTB na trhu. Pohľad na komplexnú užívateľskú príručku systému Bosch ebike uvádza 60 rôznych chybových kódov s ich príčinami a riešeniami - týka sa to aj motora 4. generácie Bosch, nového modelu Performance Line CX 2020. Požiadali sme ľudí v Bosch eBike Systems, aby nás poučili na najbežnejšie chybové správy palubného počítača.

Našťastie sa podľa spoločnosti Bosch eBike Systems v praxi vyskytuje len veľmi málo izolovaných chybových správ